Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kutnie
- AKTUALNOŚĆI-

Dodał: ZDZ Data: 15/04/2020 - 11:07:47
Informacje

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia br. kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych zostało przedłużone do 26 kwietnia br.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana  w dalszym ciągu na odległość.

Beata Frątczak

Dodał: Adam Data: 29/06/2017 - 08:03:49

Dodał: Adam Data: 23/09/2016 - 10:21:06

Dodał: Adam Data: 25/11/2015 - 08:07:47
        Informacje

W dniu 2 listopada 2015 r. zorganizowane zostało dla uczniów klas o profilu fryzjer szkolenie pt. ,, ABC farbowania”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez trenera firmy ARTEGO.
        W pierwszej części szkolenia uczniowie zapoznani zostali z podstawami wiedzy teoretycznej z zakresu farbowania, część druga obejmowała praktyczne wykonanie koloryzacji na modelach.
        Uczniowie w praktyce przećwiczyli diagnozowanie wyjściowego koloru włosów u klienta, dobór zgodnego z typem kolorystycznym urody koloru docelowego dla klienta, przygotowanie odpowiedniej mieszanki barwiącej oraz techniki jej  nakładania na włosy.

Dodał: Adam Data: 25/11/2015 - 08:04:55
        Informacje

Dnia 20.10.2015 roku uczniowie klasy II i III fryzjer odbyli wycieczkę do zamku w Oporowie.
        Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z trendami mody w wiekach od XV do XIX. Na podstawie ekspozycji malarskich , w które bogaty jest zamek w Oporowie, zostały omówione stroje i fryzury charakterystyczne dla epok: renesansu, baroku, rokoko, empire, biedermeier aż po styl wiktoriański charakterystyczny dla drugiej połowy XIX wieku. Przewodnik zapoznał także zwiedzających z historią zamku oraz dziejami jego kolejnych właścicieli.