Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kutnie

Dodał: Adam Data: 23/09/2016 - 10:21:06

Dodał: Adam Data: 25/11/2015 - 08:07:47
      Informacje

W dniu 2 listopada 2015 r. zorganizowane zostało dla uczniów klas o profilu fryzjer szkolenie pt. ,, ABC farbowania”. Szkolenie zostało przeprowadzone przez trenera firmy ARTEGO.
      W pierwszej części szkolenia uczniowie zapoznani zostali z podstawami wiedzy teoretycznej z zakresu farbowania, część druga obejmowała praktyczne wykonanie koloryzacji na modelach.
      Uczniowie w praktyce przećwiczyli diagnozowanie wyjściowego koloru włosów u klienta, dobór zgodnego z typem kolorystycznym urody koloru docelowego dla klienta, przygotowanie odpowiedniej mieszanki barwiącej oraz techniki jej  nakładania na włosy.

Dodał: Adam Data: 25/11/2015 - 08:04:55
      Informacje

Dnia 20.10.2015 roku uczniowie klasy II i III fryzjer odbyli wycieczkę do zamku w Oporowie.
      Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z trendami mody w wiekach od XV do XIX. Na podstawie ekspozycji malarskich , w które bogaty jest zamek w Oporowie, zostały omówione stroje i fryzury charakterystyczne dla epok: renesansu, baroku, rokoko, empire, biedermeier aż po styl wiktoriański charakterystyczny dla drugiej połowy XIX wieku. Przewodnik zapoznał także zwiedzających z historią zamku oraz dziejami jego kolejnych właścicieli.

Dodał: Adam Data: 25/11/2015 - 08:02:58
      Informacje

Dnia 14 października 2015 r. w Zasadniczej Szkole Zawodowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Kutnie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem Teresy Kowalewskiej i Katarzyny Paćkowskiej przygotowali inscenizację pod hasłem „Dziś nas wszystko rozwesela, bo dziś Dzień Nauczyciela”. W krzywym zwierciadle przedstawili życie szkoły i wizerunki swoich nauczycieli. Wystąpienie wywołało wielkie wzruszenie wśród nauczycieli a o wysokim poziomie aktorskim uczniów świadczyły gromkie brawa widowni. Spotkanie zakończyło się wręczeniem nauczycielom kwiatów i drobnych upominków przygotowanych przez wychowanków.